Kabátky a saka podle typu postavy

Rovný tvar těla

Klíčem k dobrému vzhledu kabátku na málo tvarované postavě je jednoduchost. Jednoduchost pomáhá k elegantnímu tvaru naší postavy. Je dobré úplně se vyhnout propasovaným střihům. Kabátky ovšem mohou být klidně dlouhé i krátké, s rozparkem i bez rozparku, mohou mít i vycpávky na ramenou i nápadité límce nebo i kapuci. Jednou z vašich vynikajících voleb, k sukním i kalhotám, pak bude dlouhý kabátek kardigánového stylu (ke koleni i delší).
Rovný tvar těla všeobecně přivítá splývavost a je pro ni důležitý promyšlený styl i sladěná barevnost včetně kabelky, šperků a bot. 

 

Tvar hrušky

Klíčem k úspěšnému saku pro tvar hrušky jsou ramena a délka. Nejdřív délka. Jste-li malé postavy, musíte si dát pozor, abyste se netopila s dlouhých sakách a sukních, kterými se pokoušíte přikrýt svou dolní polovinu. Máte-li hezký pas (a bývá to skutečně často), pak ukončete kabátek na bocích a vybírejte si saka jemně projmutá, s vyznačením pasu.

Vysoké ženy tvaru hrušky vypadají vždy lépe v delších sakách. Snažte se dostat dostatečně dlouhé, aby končilo právě pod nejširším obvodem kolem vašich stehen. Budete okouzleny, až zjistíte ten rozdíl. Dvouřadové modely s nápadnými knoflíky zvýrazňují šířku tam, kde to nepotřebujete. Do šíře působí i kapsy na saku. Pokud jde o detaily, klidně je mějte od pasu vzhůru, aby odvedly pozornost nahoru a do stran - kapsy na prsou, široké klopy, nárameníky, vycpaná ramena, široké límce atd.

 

Tvar jablka

K tomuto typu postavy se hodí dlouhá rovná saka kardigánového stylu s jednořadovým zapínáním a bez límce. V takovém saku budete vypadat elegantně a drobnější. Když zvolíte jeho délku těsně nad kolena nebo stejnou jakou sukně, můžete ho obohatit několika kapsami, protože nemáte silná stehna. Zapínání bude nejslušivější nad a pod nejplnějším bodem vašeho poprsí

Stylům s hlubším V výstřihem a bez límce dávejte přednost. Vysoké, široké nebo ozdobené límce zbytečně zkracují a rozšiřují váš krk.

 

Tvar diamantu ( popis postavy - nesete svou váhu od střední po dolní část těla, vaše ramena jsou zřetelně užší než vaše boky. Plnost začíná u pasu, rozšiřuje se přes boky, hýždě a stehna a ke kolenům se zmírňuje)

Délka vašeho saka musí být dokonalá. Cokoliv příliš krátkého, co končí právě v místech, kde jste nejširší, by vám na kráse nepřidalo. Nejlepší je pro vás kardigánový styl ze zpevněného úpletu, dvojitého úpletu nebo žerzeje, který bude měkce splývat, a vaše postava tím dostane uspokojivý vzhled.

 

Naše nabídka kabátků a sak - proklikněte se.