Rovný tvar těla

Většina žen, a často jsou to ty s vyšší postavou, mají ramena a boky přibližně stejného obvodu a jejich pas není dobře rozeznatelný. Často mají široký hrudní koš a v mnoha případech i krátké tělo. Převažují u nich sklony nabírat váhu právě uprostřed těla a ne na stehnech. Obvykle ale mají krásné nohy. Takový tvar těla označujeme jako rovný nebo hranatý. 

Tomuto tvaru těla nejlépe sedí  elegantní nekomplikované vzory a jednoduché linie. Klidně se vyžívejte v krásných vzorech a látkách, pod podmínkou, že střih je jednoduchý.

Saka, kabátky

Rovná silueta přivítá splývavost. Nejsou vhodné objemné materiály.

Jste-li zároveň vyšší, pak si můžete dovolit i dvouřadové, dlouhé a úzké kabátky. Moc hezký je dlouhý kabátek kardiganového stylu.

Je-li vaše výška průměrná nebo menší, do jednořadového kabátku můžete vložit malé ramenní  vycpávky. 

Sukně

Zkuste skládané styly - nabírání pod pasem nebo jemné plizování. Ne však hluboké sklady. 

Máte-li hezká kolena, můžete je ukázat. Jinak optimální délka je těsně  pod přirozený ohyb kolena. Máte-li kulaté břicho, nevybírejte si tuhé látky, ale dejte přednost splývavým materiálům. 

 

Šaty

Nejlepší jsou košilové nebo plášťové šaty. I pro tenhle  styl můžete zvolit materiál v nějaké té "vau" barvě a pak na sobě zapracujte pomocí doplňků - přidáte-li něco výrazného, celek bude neodolatelný. Střihy pod pas jsou další možností, nemáte-li krátké nohy.

 

Kalhoty

Klasické a dobře vypracované kalhoty spolu s jednoduchým volným střihem na elastickém pásku, které budou rovně splývat, vás dělají nejpřitažlivější. K vašim nádherným nohám jdou džínsové styly, a věřte, že kvůli nim jste předmětem závisti mnoha dalších silnějších žen. Volte s lycrou.

 

Barvy a vzory

Vaše výška bude diktovat, jak daleko můžete zajít ve vzorech. Vyšší ženy s rozložitější kostrou snesou bohatší strukturu materiálu i větší vzory. Nápadnější vzory by se neměly vrstvit. Mohutný svetr s výrazným vzorem je vždy lepší samotný, než pod sako nebo přes silnější rolák.

Jestliže máte zaoblený tvar těla, uděláte dobře, když pro své halenky a saka zvolíte materiály s mírnější strukturou. Takže dvojitý úplet s trochou detailů bude mít přednost před nadýchaným mohérovým svetrem, který by vás ještě zakulatil. 

 

Tipy na doplňky

Náhrdelníky - budou na vás vypadat nádherně a ještě víc zapůsobí, budete-li se držet jednoduchých a výrazných vzorů. Čím delší řetěz, tím líp.

Brože - raději se držte geometrických tvarů než kulatých a příliš tradičních. Čím jste vyšší, tím víc se jimi můžete ozdobit.

Šály, šátky - je-li váš krk dlouhý a poprsí není mohutné, používejte šály k oživení jednoduchých halenek a elagantních sak.

Pásky - zapomeňte na ně, spočívá-li vaše váha v pase. V opačném případě pásky noste, ale pouze v barvě sukně. Přes blůzky je pak pěkný volně uvázaný pásek, který spočívá na bocích.

Obuv - váš elegantní styl si vyžaduje nejmodernější obuv. Tady nešetřete. Nenoste přiliš vysoký podpatek. Mohou být klidně i boty s rovnou podrážkou.

Kabelky - velké, měkce zpracované kabelky nejsou vhodné. Vybírejte si proto ostředjší tvary, například klasické psaníčko anebo dobře vytvarovanou, pevnou "nákupní" kabelu.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení