Rovný tvar těla

Většina žen, a často jsou to ty s vyšší postavou, mají ramena a boky přibližně stejného obvodu a jejich pas není dobře rozeznatelný. Často mají široký hrudní koš a v mnoha případech i krátké tělo. Převažují u nich sklony nabírat váhu právě uprostřed těla a ne na stehnech. Obvykle ale mají krásné nohy. Takový tvar těla označujeme jako rovný nebo hranatý. 

Tomuto tvaru těla nejlépe sedí  elegantní nekomplikované vzory a jednoduché linie. Klidně se vyžívejte v krásných látkách, pod podmínkou, že střih je jednoduchý.

Saka, kabátky

Rovná silueta přivítá splývavost. Nejsou vhodné objemné materiály.

Jste-li zároveň vyšší, pak si můžete dovolit i dvouřadové, dlouhé a úzké kabátky. Moc hezký je dlouhý kabátek kardiganového stylu.

Je-li vaše výška průměrná nebo menší, do jednořadového kabátku můžete vložit malé ramenní  vycpávky. 

Sukně

Zkuste skládané styly - nabírání pod pasem nebo jemné plizování. Ne však hluboké sklady. 

Máte-li hezká kolena, můžete je ukázat. Jinak optimální délka je těsně  pod přirozený ohyb kolena. Máte-li kulaté břicho, nevybírejte si tuhé látky, ale dejte přednost splývavým materiálům. 

 

Šaty

Nejlepší jsou košilové nebo plášťové šaty. I pro tenhle  styl můžete zvolit materiál v nějaké té "vau" barvě a pak na sobě zapracujte pomocí doplňků - přidáte-li něco výrazného, celek bude neodolatelný. Střihy pod pas jsou další možností, nemáte-li krátké nohy.

 

Kalhoty

Klasické a dobře vypracované kalhoty spolu s jednoduchým volným střihem na elastickém pásku, které budou rovně splývat, vás dělají nejpřitažlivější. K vašim nádherným nohám jdou džínsové styly, a věřte, že kvůli nim jste předmětem závisti mnoha dalších silnějších žen. Volte s lycrou.

 

Barvy a vzory

Vaše výška bude diktovat, jak daleko můžete zajít ve vzorech. Vyšší ženy s rozložitější kostrou snesou bohatší strukturu materiálu i větší vzory. Nápadnější vzory by se neměly vrstvit. Mohutný svetr s výrazným vzorem je vždy lepší samotný, než pod sako nebo přes silnější rolák.

Jestliže máte zaoblený tvar těla, uděláte dobře, když pro své halenky a saka zvolíte materiály s mírnější strukturou. Takže dvojitý úplet s trochou detailů bude mít přednost před nadýchaným mohérovým svetrem, který by vás ještě zakulatil. 

 

Tipy na doplňky

Náhrdelníky - budou na vás vypadat nádherně a ještě víc zapůsobí, budete-li se držet jednoduchých a výrazných vzorů. Čím delší řetěz, tím líp.

Brože - raději se držte geometrických tvarů než kulatých a příliš tradičních. Čím jste vyšší, tím víc se jimi můžete ozdobit.

Šály, šátky - je-li váš krk dlouhý a poprsí není mohutné, používejte šály k oživení jednoduchých halenek a elagantních sak.

Pásky - zapomeňte na ně, spočívá-li vaše váha v pase. V opačném případě pásky noste, ale pouze v barvě sukně. Přes blůzky je pak pěkný volně uvázaný pásek, který spočívá na bocích.

Obuv - váš elegantní styl si vyžaduje nejmodernější obuv. Tady nešetřete. Nenoste přiliš vysoký podpatek. Mohou být klidně i boty s rovnou podrážkou.

Kabelky - velké, měkce zpracované kabelky nejsou vhodné. Vybírejte si proto ostředjší tvary, například klasické psaníčko anebo dobře vytvarovanou, pevnou "nákupní" kabelu.