Obchodní podmínky - Rutex

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě . Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího Rutarová Dana a kupujícího (zákazník).
Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu jsou závazné. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

Elektronická objednávka
Elektronická objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká v okamžiku převzetí objednaného zboží kupujícím. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.
Místem dodání zboží je adresa dodání uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři.

Potvrzení elektronické objednávky
Po odeslání Vaší objednávky na našem internetovém obchodě obdržíte obratem e-mailové potvrzení přijetí objednávky. Pro ověření správnosti a platnosti objednávky Vás bude ještě kontaktovat náš pracovník.

Dodací podmínky
Objednávky vyřizujeme do 14 dnů od potvrzení objednávky. Některé druhy zboží jsou drženy skladem a proto jsou expedovány do 48 hodin. Před odesláním zboží je kupující vždy vyrozuměn. Zboží dodáváme po celé ČR, a to doporučenou zásilkou České pošty. K celkové hodnotě Vaší zásilky bude připočteno jednotné poštovné a balné, a to ve výši 90 Kč. Při opakovaném pokusu o dodání zboží (nebyl-li kupující zastižen) je připočítána částka za náhradní dopravu (dle tarifu dopravce). Při nákupu nad 2.000 Kč poštovné a balné zdarma!
Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího dnem dodání a zaplacení zboží.

Platební podmínky
Platba za zboží se provádí jedním z následujících způsobů:
1) platbou předem na bankovní účet prodávajícího - zboží odešleme po zaplacení
2) platbou v hotovosti při osobním vyzvednutí zboží
3) platbou na dobírku
V některých výjimečných případech si prodávající vyhrazuje právo požadovat zálohu na zboží.

Záruční podmínky
Záruční doba je 24 měsíců (pokud není uvedena delší) ode dne doručení.
Záruka se nevztahuje na škody způsobené nesprávným užíváním zboží.

Ochrana osobních údajů
Provozovatel serveru garantuje bezpečnost Vámi poskytnutých dat. Osobní data kupujícího jsou důvěrná a nejsou poskytována žádným subjektům. Prodávající garantuje, že neposkytuje Vaše data žádné třetí straně. Používáním internetového obchodu souhlasí kupující se shromažďováním a používáním informací o nákupech a pro účely prodávajícího.

Reklamace
Veškeré reklamace je možno uplatňovat buď telefonicky, e-mailem nebo písemně na adrese provozovatele (Rutarová Dana). Pokud chcete, abychom Vás kontaktovali telefonicky, udejte prosím telefon a čas, kdy budete k zastižení. Náš pracovník se s Vámi obratem spojí a dohodne způsob vyřešení reklamace.
Kupující nemá právo na výměnu zboží či vrácení peněz pokud zboží bude jakkoliv poškozené jeho nesprávným použitím, ošetřením nebo špatnou manipulací.
Zboží lze reklamovat u prodávajícího dle obchodních podmínek na adrese:
Rutex-Rutarová Dana
Bohuslávská 1164
751 31 Lipník nad Bečvou

Vrácení zboží - odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího
Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Vrácení zboží lze provést za následujících podmínek:
1) kupující odešle e-mail na adresu rutarovadanaeznam.cz (popř. dopis na adresu provozovatele) s textem: "Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR č. (číslo objednávky) a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží na adresu (popř. na účet číslo)." Datum a podpis.
2) kupující doručí zboží zpět na adresu společnosti
3) zboží musí být v původním obalu, nesmí nést známky použití, musí byt nepoškozené, kompletní a s originálním dokladem o koupi
4) náklady na doručení hradí kupující
5) pokud posíláte zboží zpět, v žádném případě ho neposílejte dobírkou!
6) peníze za zboží budou kupujícímu vráceny poštovní poukázkou nebo bankovním převodem,
a to do 10 pracovních dnů po fyzické obdržení zboží. Vracíme pouze částku za zboží poníženou
o dopravné, a to i v případě, že jsme dopravné poskytli zákazníkovi zdarma.

Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případě, že zboží se již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží. V případě, že tato situace nastane, prodávající bude neprodleně kontaktovat kupujícího za účelem dohody o dalším postupu.

Kontakt: 739 643 412
Kontakt: RUTEX - Rutarová Dana,
Bohuslávská 1164, 751 31 Lipník nad Bečvou
gsm: +420 739 643 412, e-mail:rutarovadana@seznam.cz