Dnes se nosí bavlna a více se s ní kouzlí - až k eleganci

Letos je na eshopech, a na tom našem také, daleko větší nabídka oblečení z bavlny pro běžné denní nošení než v předchozích časech. Souvisí to s poptávkou pohodlí? Souvisí. A současný home office má k tomu taky co říct. Ovšem na druhou stranu, bavlna je materiál dobře prodyšný a savý a to je velké plus zvlášť pro letní horké dny, kdy se hodně potíme. V prodeji vítězí tmavší trička a halenky, ale i šaty ušité z bavlny. Většinou je bavlna vylepšená elastanem, někdy i umělým vláknem aby se méně krčila. Ano, bavlnu je potřeba žehlit, ale zase je celkem odolná co se údržby týče a nosí se opravdu příjemně. 

Prohlédněte si naši nabídku z bavlny, která je i pro zralé ženy a hlavně, ve všech velikostech.

Ze zkušenosti se zákaznicemi v Petrklíči musím říct, že spousta žen se v létě hodně potí a proto hledá denní šaty, které jsou vzdušné, jsou tmavší a jsou spíš propínací. Přikládám sem pár odkazů na šaty z bavlny, které čeští výrobci šijí až do velkých velikostí 6xl, 70, někdy i 74. Můžete si u nich vybrat i délku, která Vám sluší.

Rovně střižené šaty Kristián

Áčkové šaty s raglánovým krátkým rukávem Aneta

Princesové propínací šaty z bavlněného úpletu Sorba

 A jak prát bavlnu?

100% bavlnu můžeme prát i na větší otáčky na 40 - 60 stupńů.

Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky nikdy nepereme víc jak na 40 stupńů.

Prádlo před praním otočte naruby a před tím ještě zapněte knoflíky i všechny zipy. 

Bavlnu je potřeba vyžehlit a pokud se jedná o příměs bavlny, elastanu a polyesteru, nežehlete nikdy na nejvyšší teplotu.