Problém s nevýrazným pasem

Pro některé ženy a nebude jich málo, je jediným problémem s postavou široký pas. Možná tak zůstal po porodu, možná je to dědičné ... Výsledkem je zdání, že pas prostě neexistuje, a nebo dokonce přečuhuje. 

Je dobré, ohledně slušivého oblékání, respektovat dvě zásady: nosit oblečení pohodlné v pase a tuto partii vždy zakrýt.

Můžete-li se úplně vyhnout nošení stylů do pasu (tedy nosit raději šaty než sukně), tím lépe ... Ve všední dny se ale kalhot a halenek vzdávat nechceme, proto volíme delší halenky nebo tuniky a kalhoty pohodlné v pase. Je důležité, aby lem halenky nekončil na části postavy, kterou nechceme moc ukazovat.  Místo, kde halenka končí a začíná další kousek oblečení totiž přitahuje oči.   

Pomoct si můžeme i halenkou, která má nějaké vertikální členění, třeba i jen málo nápadné a také délkou, která sahá k bokům. Pohlídejte si také, aby halenka nebyla příliš upnutá, ať už přes prsa nebo v oblasti břicha. Také aby látka nebyla příliš mačkavá, protože jakmile si chvilku sednete, vytvoří se nehezké záhyby právě v oblasti břicha.

Tělo krátké do pasu a plný pas k tomu, si ještě více říká o delší halenky a tuniky nošené volně přes kalhoty a sukně. Vypadají báječně a dobře zamaskují disproporci. Jestliže jdete do společnosti a máte pocit, že delší halenka v tomto případě působí příliš uvolněně, zkuste jednoduchý top zastrčený do sukně, ale v pase si ho povytáhntěte a nechte ho lehce spuštěný pod linií pasu, čímž vytvoříte žádanou iluzi delšího těla. Máte-li rády pásky, noste je, ale v barvách sladěných s hořejškem, ne s dolním dílem, což napomůže snížit linii pasu.

 

A čeho se vyvarovat

  • našívaných kapes na bocích
  • výrazných vzorů v hodní polovině těla
  • krátkých střihů těsně pod pas nebo nad boky
  • silných úpletů (huňatých kratších svetrů)
  • nošení výrazných barevných kontrastů v horní a dolní polovině těla (např. světlá halenka a černé kalhoty)
  • nošení pásků, pokud to není nezbytné
  • těsně přiléhavých živůtků
  • modelů bohatě nabíraných v pase