Barva roku a co s ní?

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Tedy odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Letos je barvou roku světle fialová, mírně prsklá do červena - říká se jí barva barvínku. Ovšem,  je to sympatická a povzbudivá barva,  pro módu má však své limity.  Sluší spíš blondýnkám, hodí se k ní víc světlejší tóny než tmavší, takže je možné, že ženy plnějších tvarů vůbec neosloví. Berme taky v úvahu, že barva roku vydrží jen 365 dnů,  takže nakoupit si víc kousků v barvě barvínku není zrovna rozumné - ledaže by to byla barva, která nám fakt sluší!

Opět, ať tedy zvítězí jednoduchá úvaha - kupuju si takové barvy,  které sluší mé pleti, ve kterých nejsem bledá a unavená. K nim doplňuji tlumené barvy, které se s tou "mojí barvou" dobře snesou.  Z tlumených barev máme většinu oblečení - sukněkabátkykalhoty ...  Bývají to barvy zemité v různé sytosti ... černá, béžová, šedá, v létě ecru. Určitě je dobré více řešit doplňky, ty mohou dobře vystihnout nás samotné, vkus, náladu nebo názor.

Nehledě na barvu roku v módě stále platí, že méně znamená více. Zvlášť, pokud nemáme pro módu dostatečně vypěstovaný cit. Potom je dobré držet se minimalismu a moc neexperimentovat. Minimalismus není vůbec na škodu - je nadčasový a pro udržitelnou módu je přímo ideální!