Barva roku a co s ní?

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Tedy odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Letos je barvou roku světle fialová, mírně prsklá do červena - říká se jí barva barvínku. Ovšem,  je to sympatická a povzbudivá barva,  pro módu má však své limity.  Sluší spíš blondýnkám, hodí se k ní víc světlejší tóny než tmavší, takže je možné, že ženy plnějších tvarů vůbec neosloví. Berme taky v úvahu, že barva roku vydrží jen 365 dnů,  takže nakoupit si víc kousků v barvě barvínku není zrovna rozumné - ledaže by to byla barva, která nám fakt sluší!

Opět, ať tedy zvítězí jednoduchá úvaha - kupuju si takové barvy,  které sluší mé pleti, ve kterých nejsem bledá a unavená. K nim doplňuji tlumené barvy, které se s tou "mojí barvou" dobře snesou.  Z tlumených barev máme většinu oblečení - sukněkabátkykalhoty ...  Bývají to barvy zemité v různé sytosti ... černá, béžová, šedá, v létě ecru. Určitě je dobré více řešit doplňky, ty mohou dobře vystihnout nás samotné, vkus, náladu nebo názor.

Nehledě na barvu roku v módě stále platí, že méně znamená více. Zvlášť, pokud nemáme pro módu dostatečně vypěstovaný cit. Potom je dobré držet se minimalismu a moc neexperimentovat. Minimalismus není vůbec na škodu - je nadčasový a pro udržitelnou módu je přímo ideální!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení